از کجا سمعک بخرم ؟ | معرفی بهترین مراکز خرید سمعک

از کجا سمعک بخرم ؟

در بخش نظرات سایت سلام درمانگر، پرسیده بودید از کجا سمعک بخرم ؟ در این نوشته می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم. فروش یا تجویز سمعک حتما باید توسط متخصص ادیولوژیست ( شنوایی شناس) انجام شود. در ادامه دلیل این موضوع را خواهیم گفت و لیستی از مرکز فروش سمعک را به شما معرفی می کنیم.

از کجا سمعک بخرم ؟

قبلا از اینکه بگوییم از کجا سمعک بخرم باید بپرسیم چه سمعکی و با چه تنظیماتی را باید بخرم ؟ سمعک ها براساس نوع کم شنوایی و شدت کم شنوایی به انواع مختلفی تقسیم می شوند. برخی از انواع سمعک ها ممکن است برای کم شنوایی شما مفید نباشند. تشخیص اینکه چه نوع سمعکی باید تهیه کنید بر عهده متخصص ادیولوژیست یا شنوایی شناس است.

پس از تهیه سمعک ، نوبت به تنظیم آن می رسد. تنظیم سمعک یک کار بسیار تخصصی است و می بایست براساس ادیوگرام شما انجام شود. ادیوگرام همان نمودار یا نتیجه تست شنوایی شما ( شنوایی سنجی نوزادان ، شنوایی سنجی بزرگسالان ) است.

انتخاب نوع سمعک و تنظیم آن بر عهده شنوایی شناس است. به همین دلیل برای خرید سمعک حتما می بایست به کلینیک شنوایی سنجی مراجعه کنید. در پایین ما لیستی از این کلینیک های معتبر را به تفکیک شهر فهرست کرده ایم. شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر، این لیست را مشاهده کنید و براساس نیاز خود اقدام به خرید سمعک کنید.

سمعک چیست ؟ کاربرد سمعک چیست ؟

ما در اینجا می خواهیم بصورت خلاصه درباره سمعک بگوییم. کاربرد سمعک برای افراد کم شنوا است ، افرادی که بدلیل مشکلاتی صداهای اطراف را با بلندی کمتر از حد معمول می شنوند. اگر شدت کم شنوایی بالا باشد فرد کم شنوا برخی از صداها را اصلا نمی شنوند.

سمعک از طریق میکروفن صدا را دریافت می کند براساس تکنولوژی و تنظیمات که شده است آن صدا را در حدی تقویت می کند که فرد بتواند آن صدا را بشنوند و سپس از طریق بلندگو صدا را به گوش فرد می رساند. این صدا از طریق قالب گوش به کانال گوش هدایت می شود.

قالب گوش براساس فرم گوش شما توسط شنوایی شناس تهیه می شود. با این توضیحات جواب سوال از کجا سمعک بخرم ؟ برای شما روشن تر شده است.

مرکز خرید سمعک

نوشته پیشنهادی : انواع سمعک و نقد و بررسی هر کدام

چه سمعکی بخرم ؟

نکته مهم این نوشته این است که چه سمعکی برای شما مناسب است؟ اگر بتوانیم به این سوال پاسخ بدهیم بعد می توانیم به سوال از کجا سمعک بخرم پاسخ صحیح بدهیم. سمعک ها انواع مختلف دارد.یک نوع سمعک می تواند برای یک فرد بسیار مفید و در عین حال برای فرد دیگری بی فایده و یا گاها مضر باشد.

نوشته پیشنهادی : مراکز خرید سمعک در تهران

پس از انتخاب نوع سمعک ، به تهیه قالب مناسب گوش برای سمعک می رسم ؟ کانال گوش افراد همانند اثرات انگشت متفاوت است این قالب ( وسیله که صدای بلند تولید شده توسط سمعک را به گوش منتقل می کند ) باید پس از معاینه فرد و .. متناسب با گوش فرد ساخته شود. و مهمترین بخش تنظیم سمعک است .

اگرچه معمول است که به یک فرد می گویند کم شنوایی شما 50 درصد یا 70 درصد است اما این شیوه بیان میزان کم شنوایی صرفا برای توضیح به عموم گفته می شود و همه ماجرا نیست. شنوایی هر فرد کم شنوا در بسامدهای مختلف ممکن است متفاوت باشد که این موارد از طریق ( ادیوگرام ) نمایش داده می شود. سمعک می بایست براساس ادویوگرام تنظیم شود.

شنوایی شناس تنها متخصص است که می تواند براساس کم شنوایی فرد این سه مورد زیر را بصورت دقیق لحاظ کند :

  • نوع سمعک
  • قالب سمعک
  • تنطیم سمعک براساس ادیوگرام

برخی از منابع :
شنوایی شناس ویکی پدیا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *