متخصص گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان

به متخصص گفتار درمانگرت سلام کن! لیستی از بهترین دکتر ها و متخصص های گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان را به تفکیک شهر و محل فعالیت در پایین می بینید. پس از انتخاب شهر مورد نظر می توانید از لیست مراکز نوع آن ( دولتی یا خصوصی ) را انتخاب کنید.

بهترین دکتر گفتاردرمانی کیست ؟

سلام درمانگر پربازدیدترین و باسابقه ترین وب سایت گفتار درمانی فارسی زبان است. همیشه از ما سوال می شود که بهترین دکتر گفتار درمانی کیست؟. قطعا ما نمی توانیم یک متخصص یا دکتر گفتار درمانی را بعنوان شایسته ترین و یا بهترین معرفی کنیم. اما می توانیم به شما کمک کنیم تا با استفاده از ملاک هایی که در ادامه معرفی می کنیم بهترین مرکز یا کلینیک گفتار درمانی کودکان یا بزرگسالان را متناسب با نیازتان انتخاب کنید.

گفتار درمانی خوب یکسری ویژگی ها باید داشته باشد. مدیریت آن حتما باید بر عهده آسیب شناس گفتار و زبان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی باشد و همچنین عضو سازمان نظام پزشکی باشد. تمامی افرادی که در بالا معرفی کردیم همگی این شرط را دارند. ( لینک جستجوی پزشک سازمان نظام پزشکی ) اما این شرط به تنهایی کافی نیست. شروط دیگر نیز برای انتخابی بهترین دکتر گفتار درمانی لازم است :

  • تخصصی کار کردن : این رشته تخصصی حیطه های مختلفی دارد از جمله گفتار درمانی کودکان ، بزرگسالان ، لکنت زبان ، بلع و.. قطعا درمانگری که روی یک یا چند حیطه به نسبت تمرکز دارد انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.
  • توانایی بالا در ارتباط برقرار کردن : مشخصا چون این رشته بر درمان اختلالاتی ارتباط تمرکز دارد لازم است که درمانگر توانایی بالایی در ارتباط برقرار کردن با مراجعان خود داشته باشد. 
  • ارائه نقشه راه درمان در جلسات ابتدایی : پس از ارزیابی گفتار درمانگر می توان تا حدودی مسیر درمان را ترسیم کرد. درمانگری که این مسیر را با صبر و حوصله به مراجعه کننده یا خانواده او اطلاع می دهد می توان جزو گزینه های بهترین باشد.
  • درگیر کردن مراجع کننده یا والدین در پروسه درمان : اجرای تمرین در بیرون از کلینیک در درمان بسیاری از مراجعان لازم و ضروری است. بنابراین لازم است که تمرینات بیرون از خانه به او یا خانواده او داده شود.

سایر مراکز گفتار درمانی شهرستان ها

 

مراکز گفتار درمانی دولتی در چه ارگانهایی یافت می شود؟

مراکز گفتار درمانی دولتی در ارگانهایی مثل سازمان بهزیستی ، وزارت بهداشت و بیمارستان های دولتی ، دانشگاهها یافت می شود. اگر در کلان شهر زندگی می کنید احتمالا به همه این گزینه ها دسترسی دارید. اگر در شهرهای کوچک تر هستید برای دسترسی به کلینیک های گفتاردرمانی دولتی احتمالا باید در آغاز سری به زمان بهزیستی بزنید.

البته در فهرست بالا به تفکیک شهر ما لیستی از کلینیک ها و مراکز دولتی و خصوصی را آورده ایم. فقط کافی است به قسمت درباره کلینیک مراجعه کنید تا نوع کاربری گفتار درمانگر برای شما مشخص شود.

بهترین دکتر و متخصص گفتار درمانی کودکان و بزرگسالان