قیمت سمعک | قیمت انواع سمعک داخل گوش ، پشت گوشی

قیمت سمعک

قیمت سمعک : گران ولی ضروری

هیچ راهی وجود ندارد – سمعک ها گران هستند. قیمت سمعک می تواند 700 هزار تومان  تا بیش از 8 میلیون تومان  برای هر دستگاه بسته به سطح تکنولوژی متفاوت باشد. اکثر افراد مبتلا به کم شنوایی ، نیاز به دو دستگاه دارند و اکثر بیمه های پایه ، این هزینه را تحت پوشش قرار نمی دهند.  خرید سمعک ، یک  سرمایه گذاری مهم و انتخاب عالی در زندگی فرد دارای کم شنوایی است.

نوشته پیشنهادی : کلینیک فروش سمعک در تهران

سمعک ها ، دستگاه هایی هستند که قرار است تمام روزهای هفته و ساعات بیداری ، با شما باشند. هنگام خرید ، ضروری است مطمئن شوید که پول و زمان صرف شده برای آن ارزش دارد. در این نوشته می خواهیم درباه قیمت سمعک و  قیمت انواع سمعک داخل گوش و پشت گوشی بنویسیم. قبل از این کار بهتر است بگوییم چرا قیمت این دستگاه ها متفاوت است ؟

 چرا قیمت ها متفاوت است ؟

ما داریم در مورد قیمت یک وسیله مدرن صحبت می کنیم. وسیله ای که دارای برندهای مختلف و تکنولوژی و امکانات مختلف است. چرا قیمت دستگاههای موبایل متفاوت است؟  . در این مورد علاوه بر موارد فوق ما با انواع کم شنوایی سر و کار داریم. در حالیکه یک سمعک برای فرد دارای یک نوع کم شنوایی بسیار مفید است ،  ممکن است برای فردی دیگر آنچنان مفید نباشد. اتفاقا همبن حساسیت کار ، سبب شده که تجویز آن صرفا توسط شنوایی شناس انجام شود.

عومل موثر بر قیمت سمعک

عامل اصلی که قیمت خرید سمعکها را تحت تاثیر قرار می دهد، سطح تکنولوژی و ویژگی های آن است. از دیگر فاکتورهای مهم بر قیمت سمعک را در پایین آورده ایم :

  • برند های مختلف ( قیمت سمعک زیمنس با قیمت ویدکس متفاوت است )
  • تکنولوژی های به کار رفته در سمعک ( قیمت سمعک آنالوگ ، قیمت سمعک دیجیتال و قیمت سمعک هوشمند متفاوت است )
  • نوع سمعک ( قیمت انواع سمعک داخل گوش با قیمت سمعک پشت گوشی متفاوت است )
  • کیفیت صدا  ( قطعا قیمت سمعکهای با کیفیت صدا بالاتر ، بیشتر از قیمت سمعک ارزان است )
  • گارانتی محصول
  • مهارت شنوایی شناس در تجویز سمعکها

قیمت انواع سمعک داخل گوش و پشت گوشی:

هنگامی که یک سمعک خریداری می کنید، قیمت آن اغلب شامل تمام خدمات حرفه ای ( تنظیم ، گرفتن قالب ، تعمیر و.. ) نیز می باشد. ممکن است میزان شنوایی شما تغییر کند، ممکن است نیاز به تعمیر دستگاه شنوایی داشته باشید و … .

در اینجا یک راه دیگر برای فکر کردن به قیمت سمعکها وجود دارد. اگر قیمت سمعک شما سه میلیون تومان باشد و حداقل برای 5 سال برای بخوبی کار کند،شما برای یکسال 600 هزار تومان پرداخت کردید و برای یک ماه پنجاه هزار تومان و برای یک روز شنوایی خوب کمتر از دو هزار تومان پرداخت کرده اید. در پایین قیمت حدودی انواع سمعکها را آورده ایم. لازم به ذکر است ممکن است در زمان خواندن این نوشته قیمت ها تغییر کرده باشد.

قیمت انواع سمعکهای فوناک: قیمت انواع سمعکهای  فوناک حداقل از  یک میلیون تومان  شروع شده و تا  هفت میلیون  تومان می باشد.

قیمت انواع سمعک ویدکس: قیمت انواع سمعک ویدکس از کمترین  یک میلیون و صد هزار تومان   و تا  قیمت هفت میلیون  تومان می باشد.

قیمت انواع سمعک استارکی : قیمت انواع سمعک استارکی حداقل از یک میلیون و صد و چهارده هزار تومان تا بالای ترین رده که قیمت آن هشت میلیون و ششصد هزار تومان متغیر است.

قیمت انواع سمعک  یونیترون : سمعک یونیترون که در بیش از ۲۰ کشور نمایندگی و در ۴۵ کشور عرضه می گردد.  در رنج قیمت یک میلیون و سیصد هزار تومان  و تا هفت میلیون  تومان می باشد.

 قیمت انواع سمعک اتیکن از یک میلیون تومان شروع شده تا   هشت میلیون و پانصد هزار تومان متغیر است.

قیمت انواع سمعک زیمنس :

قیمت انواع  مدل زیمنس از  یک میلیون  و هشت هزار تومان شروع می شود و تا هفت میلیون پانصد هزار  تومان می باشد.

سمعک و بیمه

در اینجا میزان کمکی سازمان های مختلف بیمه گر بابت خرید سمعکها به شما می کند را آورده ایم:

قیمت سمعک و بیمه

از کجا سمعک بخرم ؟

مهمتر از قیمت  ، محل خرید است . در ابتدا باید بگویم حتما باید سمعکرا از شنوایی شناسی خریداری کنید چرا که انتخاب مدل ، تنظیم ، تهیه قالب مناسب  ، تنها تخصص شنوایی شناس است. در اینجا ما لیستی از مراکز شنوایی شناسی معتبر در سراسر کشور را گرد آورده ایم با مراجعه به این لیست دستگاه شنویدرای خود را با خیال راحت خریداری کنید.

سمعک ،  اصواتی را که وارد گوش می شوند را از طریق میکروفن خود دریافت می کند. و آنها را مطابق با میزان و نوع افت شنوایی فرد ، پردازش کرده و سپس صدای پردازش شده و تقویت شده را به داخل گوش هدایت می کند. تمامی این مراحل بطور آنی انجام می گیرد. هر سمعک یک میکروفن ، پردازشگر ، تقویت کننده ، باتری و رسیور دارد.

1 دیدگاه دربارهٔ «قیمت سمعک | قیمت انواع سمعک داخل گوش ، پشت گوشی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *