معرفی کتاب “از حال بد به حال خوب” (شناخت درمانی) اثر دیوید برنز

معرفی کتاب از حال بد به حال خوب

اگر تمام نعمت های زندگی در اختیار ما باشد، ولی حال و احساس خوبی نداشته باشیم، از مهم ترین نعمت های زندگی محروم هستیم. اما با احساس خوب و حال خوب در صورت داشتن کم ترین امکانات هم می توان به خوبی زندگی کرد.

احساسات و روحیات ما بیش از آن که تحت تاثیر حوادث بیرونی باشد، از افکار و طرز تلقی های ما در مورد آن ها ناشی می شوند، که دست خودمان هستند.

یا به قول مولانا؛

ای برادر تو همان اندیشه‌ای

مابقی تو استخوان و ریشه‌ای

گر گلست اندیشه تو گلشنی

ور بود خاری تو هیمه گلخنی

کتاب «از حال بد به حال خوب» اثر دیوید برنز است، نویسنده در این کتاب ، مباحثی از قبیل غلبه بر افسردگی، ایجاد و کم کردن استرس و اضطراب را مطرح می کند. کتاب از حال بد به حال خوب با قلمی بسیار روان، ساده و قابل فهم نگاشته شده است. در این کتاب یاد می گیریم چگونه با تغییرات کوچک می توانیم دنیای بزرگ خود را از حال بد به حال خوب تغییر دهیم.

بِرنز در این کتاب از تکنیک هایی جدید و قدرتمند پرده برمی دارد و تمرین هایی گام به گام را ارائه می کند که به مخاطبین می آموزند چگونه با انواع و اقسام مشکلات روزمره رو به رو شوند؛ از قید ترس ها، فوبیاها و حملات عصبی رهایی یابند؛ بر نگرش های خود تخریب‌گرانه غلبه کنند؛ پنج راز ارتباطِ درست و صمیمی را کشف کنند؛ به منازعات پایان بخشند؛ به تعویق انداختن کارها را کنار بگذارند و از توانایی واقعی خود برای رسیدن به موفقیت، کمال بهره را ببرند..

مقدمه کتاب «از حال بد به حال خوب»

این کتاب درباره روشی انقلابی و در عین حال بی نیاز از دارو برای درمان افسردگی است، که شناخت درمانی نامیده می شود. شناخت به معنی اندیشه یا درک است. شناخت درمانی مبتنی بر نظریه ای ساده است که می گوید به جای حوادث بیرونی افکار و طرز تلقی های شماست که روحیه شما را تشکیل می دهد.

شناخت درمانی می تواند شما را از شر این قبیل روحیات ناخوشایند نجات دهد و طرز تلقی مثبت و واقع بینانه تری در شما ایجاد کند.

در مورد مؤلف کتاب از حال بد به حال خوب

دیوید دی.برنز یک روانپزشک بالینی است. دیوید برنز ایده های خود را با دلسوزی و شوخ طبعی انتقال می دهد. معروف ترین و پر فروش ترین اثر او کتاب از حال بد به حال خوب (شناخت درمانی)، تاکنون بیش از سه میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

در نظر سنجی ملی اخیر در مورد کارشناسان سلامت و روان، کتاب از حال بد به حال خوب از یک لیست هزارتایی رتبه اول را به عنوان بهترین کتاب توصیه شده برای کمک به خود در زمینه روانشناسی کسب کرد.

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی کتاب “از حال بد به حال خوب” (شناخت درمانی) اثر دیوید برنز»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *