مراکز بازی درمانی تهران | بهترین کلینیک های شمال ، شرق ، غرب و جنوب تهران

در این برگه می خواهیم بهترین مراکز بازی درمانی تهران را برای شما مخاطبان گرامی مجله سلام درمانگر معرفی کنیم. بازی درمانی علم شناخت و درمان احساسات و مشکلات کودک از طریق بازی است. این روش شکلی از روانشناسی کودکان برای برقراری ارتباط و بیان و حل احساسات کودک بین 3 تا 12 سال است.

مراکز بازی درمانی تهران :

شرق تهران

کلینیک بازی درمانی تمشک
آدرس:
تهران، خیابان دماوند به سمت شرق، بعد از ایستگاه داریوش، پلاک 86
تلفن پذیرش:
02177466839


مرکز

کلینیک بازی درمانی توانش
نشانی :
خیابان جمالزاده جنوبی، بین خیابان جمهوری و لبافی نژاد، ساختمان ۱۱۰
پلاک ۷۸، طبقه اول واحد ۴ و ۵ و ۱۵
تلفن :
 02166123520


غرب

کلینیک بازی درمانی اکسیر
نشانی :
شهرک غرب، بلوار دادمان، فلامک شمالی، کوچه حیدریان، پلاک ۱۸،
 مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر
تلفن :
 021۸۸۵۷۱۸۰۰


جنوب غرب

کلینیک بازی درمانی و نوروفیدبک طراوت
نشانی :
تهرانسر ، چهرراه صدف ، جنب بانک صادرات ، پلاک 45 ، طبقه 2
تلفن :
44508652-44504423(021)


مراکز بازی درمانی تهران

در صورت تمایل می توانید با کلیک بر روی لینک مراکز مشاور خانواده و ازدواج و کودک تهران دفاتر روانشناسی و مشاوره گرایش های مختلف در سایر نواحی تهران را مشاهده کنید.

بهترین مرکز بازی درمانی در تهران

ما در این نوشته سعی کردیم مراکز بازی درمانی معتبر را در شمال ، جنوب ، غرب و شرق تهران معرفی کنیم. از نظر ما مرکز بازی درمانی خوب در تهران مرکزی است که توسط بازی درمانگر مدیریت شده و دارای امکانات روز و تجربه کافی در این زمینه باشد اگر شما بازی درمانگر شاغل در تهران هستید و نام خود را در این لیست بالا مشاهده نمی کنید، از طریق این لینک ثبت نام کنید و منتظر بمانید تا مراحل اعتبار سنجی انجام شود.

کلینیک بازی درمانی تهران چه خدماتی را ارائه می دهند ؟

بازی درمانگر کودک، به کودکانی که در عواطف و احساسات خود دچار مشکلاتی هستند کمک می کنند تا آنها را بروز و حل کنند. هر کودک منحصر به فرد و یکتا است اما گاهی ما مشکلاتی را تجربه می کنند که باعث اختلال در زندگی خودشان و اطرافیانشنان می شود. این مراکز برای کودکانی که دارای مشکلاتی نظیر عدم کنترل خشم ، عزیت نفس ، استقلال کمک می کند و همچنین به درمان افسردگی و اضطراب و بیش فعالی کمک شایانی می کنند.

مراکز بازی درمانی دقیقا چیکار می کنند ؟

بازی یک ابزار طبیعی است که خردسالان  از طریق آن امکان بیان عقاید و توانی های خودشان را دارند. بازی درمانی یکی از معمول ترین  شیوه هایی است که متخصصان بازی درمانگر برای درمان مشکلات عاطفی و اربتاطی  کودکان به کار می برند. بازی درمانگر از طریق بازی می تواند بهترین ارزیابی را از وضعیت عاطفی روانی و اربتاطی کودک بدست بیاورد و با طراحی بازی کمک به حل این مشکلات کند. ما نمی توانیم با کودکان همانند بزرگسالان جلسات مشاوره رسمی برگزار کنیم بسیاری از کودکان نمی توانند مشکلات خود را از طریق کلام بیان کنند، این کودکان ، هنگامی که وسیله بازی آشنایی را می بیند ، احساس راحتی بیشتر می کند . از طریق بازی خشم خود ،نگرانی و اضطراب خود را نشان می دهند.

در این مرحله واژگان کودک ، انواع بازی ها و وسایل بازی هستند.  اگر این اسباب بازی ها به دقت انتخاب شوند ، می توانند فرصتی برای کودکان فراهم آورند تا احساسات و مشکلات خود را همان گونه که تجربه کرده اند بیان دارند .
بطور کلی کاربردهای بازی در درمان مشکلات عاطفی کودکان را در موارد زیر می توان خلاصه کرد :

  • بازی درمانی  ابزاری برای تشخیص توانایی ها و مشکلات
  • رابطه کاری
  • وضع تعارضات عاطفی کودکان

برای حل مشکلات کوک خود باید به بازی درمانگر مراجعه کرد، ما در بالا لیستی از مراکز و کارگاه های بازی درمانی در تهران را آورده ایم که به راحتی می توانید با آن ها تماس بگیرید.